BŪDAS NUSIPIRKTI NAUJĄ AUTOMOBILĮ GERIAUSIA KAINA

Viename puslapyje man patiko Bruce Bueno pasiūlytas būdas nusipirkti naują automobilį geriausia kaina, kadangi taupo viso, netaupysi – neturėsi. Lietuvoje apie 70% naujų automobilių parduodama pasitelkiant lizingą, tad prisiimant finansinius įsipareigojmus ypač svarbi kaina.

Peržiūrėjus Bruce pasiūlymą, pagalvojau, jog Lietuvoje nepavyks to padaryti dėl salonų trukūmo, bet suvedus duomenis į lentelę matyti, jog automobilių markių gamintojai Lietuvoje turi nuo 1 iki 7 salonų, kuriuose galime derėtis (1 lentelė). Sudėliojus duomenis (neradau Opel atstovybių skaičius, kadangi reikia ieškot pagal vietą ir išmes arčiiausiai esantį, bet ar tai the best variantas?) matyti, jog daugumos markių atstovų pakanka norint išpešti žemiausią kainą. Sunkiausia naudoti tokį metodą tiems, kurių svajonė Mercedes Benz.

Sakykime turite išsirinkę automobilį, kurį trokštate įsigyti, tad užuot vaikščiojus ir deginus kurą po visas atstovybes sufomuojume elekttroninį laišką arba faksą, kuriame išdėstome detaliai kokio automobilio norime, kokia komplektacija (dauguma pardavėjų leidžia internete susikonstruoti auto su norima įranga) ir t.t. Laiškas galėtų atordyti panašiai:

Sveiki,

Esu toks ir toks, noriu pirkti tokį ir tokį automobilį su tokia ir tokia įranga. Automobilį ruošiuosiu pirkti mėnesio paskutinę savaitę ir šį laišką išsiunčiu visiems Lietuvoje esantiems jūsų markės atstovams. Pirksiu iš tos atstovybės, kuri pasiūlys mažiausią kainą įskaitant visus privalomus mokesčius.

Gali būti atsakymų, jog mes pasiūlysim geriausią kainą, atvykite ir pan. Ta tokiu atveju, tiesiog atrašyti, jog greičiausiai jūs negalite pasiūlyti geriausios kainos, kadangi nepateikiate jos ir žinote, kad ją gali pateikti kiti atstovai. Tiesiog elementarios derybos. Tikslas yra išspausti konktretų skaičių iš pardavėjo už norimą automobilį, o ir išspaudus dar galima derėtis šiek tiek.

KIti pardavėjai gali ir neatrašyti, bet tada klausimas: ar noriu turėti reikalų su atstovu, kuris negerbia pirkėjo? Žinau realų atvejį, kada milijonierius ūkininkas atvyko į saloną pirkti 4 automobilių! Viskas kaip ir nuostabu, bet laukia buvo šlapia, pirkėjas nebuvo oficialia apranga. Salono darbuotojai paprašė jį palikti saloną. Jį priėmė tos pačios markės kito salono darbuotojai ir jis nupirko 4 automobilius, pirmojo salono vadovui buvo pranešta ir keletą darbuotojų teko stot į bedarbių gretas… Apranga dar ne viskas.

1lentelė. Pagrindinių automobilių gamintojų salonų skaičius Lietuvoje:

AUTOMOBILIO GAMINTOJAS SALONŲ SKAIČIUS
Mercedes Benz 1
Audi 3
BMW 3
Mazda 3
Honda 3
Hyundai 3
Kia 5
Peugeot 5
Toyota 5
Subaru 5
Volvo 5
Ford 6
Skoda 6
Volkswagen 7
Renault 7
Mitsubishi 7
About these ads

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s