SEB FINANSŲ PLANUOTOJAS, VERTA?

Vienas iš finansinės nepriklausomybės dalykų yra sugebėjimas valdyti savo biudžetą, pajamų ir išlaidų srautus. Pagrindinis principas viso taupymo – išleisti mažiau nei gaunama pajamų. Tik tiek. Daugiau viskas su laiku ir disciplina, bei žiniomis kaip santaupas panaudoti kuo efektyviau jas investuojant. Aišku, tai kiekvieno individualus dalykas ar pinigus investuoti į rinkas, bet kiek žinote turtingų žmonių, kurie tapo tokie laikydami indėlį banke ar kredito unijoje?

Valdyti pajamas ir išlaidas yra daug būdų, bent man asmeniškai patogiausia yra kortelę prikabinus online režimu.  Kitu atveju reikia vis tiek vesti operacijas, skaičiuoti čekius, o jai dar ne viena aktyvi sąskaita…. nebe tie laikai. Todėl ir renkuosi online sistemą. Už atlanto pasirinkimas nemažas šių išplėtotų saitų, bet bėda tame, jog visos platformos nedraugauja su Lietuvos bankais. Man nepavyko rasti draugaujančių.

Kiek teko rasti, pas mus yra 3 saitai siūlantys galimybę valdyti savo biudžetą. Tai swedbank’o manofinansai, kur dingsta pinigai ir neseniai paleistas SEB finansų planuotojas. SEB vienintelis kol kas Lietuvoje, kuris leidžia tvarkyti savo finansus pririšus kortelę, pirmiesiems dviems kolkas reikalinga rankiniu būdu suvesti duomenis.

Pati idėja man patinka, matyti visų sąskaitų bendros pajamos ir išlaidos per mėnesį, kam išleistą, kiek tai sudarė % išlaidų. Yra galimybė ir vesti visos šeimos biudžetą, kas manau šeimynai būtų labai patogu.

Tačiau man kaip ekonomistui ir šiaip nesipykstančiam su statistika, rinka, visko gerokai per mažai. Plėtoti šį projektą dar SEB gali daug daug mano akimis.

Ko man trūksta SEB finansų planuotojui:

  • Ilgesnės nei 6 mėnesių grafinės pajamų/išlaidų analizės;
  • Atskirų laikotarpių analizės (vidurkiai pajamų/išlaidų kiekvienam sektoriui, : ketvirtis, pusmetis, atskiri mėnesiai;
  • Koeficiento, kuris leistų nustatyti galimą išleisti išlaidų/taupymo lygį. Tarkim mano tikslas yra sutaupyti 20% pajamų, pasiekus 30% gaunu perspėjimą (email arba sms), jog priartėta prie mano nustatyto lygio.
  • Kiekvieno mėnesio sutaupymo (arba prataupymo :) ) lygio;
  • Mobiliosios aplikacijos;
  • Galimybės stebėti investicijas (būtų šaunu, nes tada viskas būtų vienoje vietoje).

Taigi, jei pakanka matyti pajamas ir išlaidas, tada SEB finansų planuotojas atliks puikiai darbą, bet jei norisi daugiau, tai dauguma turėtų sutikti, jog projektas dar nėra išbaigtas ir erdvės tobulinimui dar per akis.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s