TheIntelligentInvestor

THE INTELLIGENT INVESTOR. BENJAMIN GRAHAM.

     Vakar pabaigiau skaityti taip giriamą ir liaupsinamą Warren Buffett mokytojo knygą. Gal šiek tiek išsiskirsiu iš visų, bet stebuklo nepamačiau, o sąžinė neleido numest tokio bestseller’io.

Nepatiko:

Viskas orientuota į USA rinką. Tai nieko bloga, jei kalba eina apie rinką, akcijas ir pan. Tačiau man visai neįdomu USA politkos veiksmai, mokesčiai. Amerikiečiui galbūt įdomiau.

Istorija. Visoje knygoje analizuojami istoriniai duomenys, stengiantis neatsilikti nuo laikmečio, Buffet finansavo knygos papildymą ir atnaujimą naujesniais duomenimis. Viskas kaip ir gerai, bet kiek iš jūsų uždirba remdamiesi istorija? Kažkada Microsoft, Apple, Amazon, Ebay akcijos buvo neįvertintos, kas šiandien norėtų jas pirkti vertės investicijai? Kitoks laikmetis reikalauja kitokio mąstymo.

Yra ir kiti dalykai, bet jie labiau susiję su mano nuomone. Kiekvienas turi nuomone ir toleruoju autoriaus.

Patiko:

Pirk pigiai, parduok brangiai. Tai visos knygos esmė, kurią bandoma įrodyti. Ištikrųjų gal tai ir nuvalkiota frazė, tačiau labai dažnai spekuliantų/investuotojų pamirštama. Aišku, Graham akcentuoja pirkti tik tai kas turi vertę, sutinku, bet šiais laikais rinka šiek tiek kitokia – vertė ne visada pagrindinis dalykas įtakojantis uždarbį. Prisiminkim, kad ir visai neseniai į rinką išmestą socialinį internetinį portalą – LinkedIn. Akcijos tą pačia dieną šoktelėjo 109%. Ar tai reiškia, kad jo didelė value? o gal tik visų noras nusipirkt pigiai ir greita spekuliacija/pelnas?

Sekantis taikinys galėtų būti Facebook, kuris dabar intensyviai ruošia savo emisiją. Kada tai bus, neaišku, gali praeiti dar nemažai mėnesių.

Apibendrinant galiu pasakyti, jog knyga nors ir sunkiai skaitosi, nors ir ne viskas aktualu, tačiau joje visą laiką dėstoma ir įrodinėjama investavimo pagrindinė tiesa – pirkti pigiai ir parduoti brangiai, kuri dažnai pamirštama.

5/10

About these ads

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s